Nagy árat fizet a brit egészségügy a szilveszterért | Weborvos

Nagy árat fizet a brit egészségügy a szilveszterért

Közzétéve: 2009. 12. 31. 16:50 -

• 1 perc olvasás

A tanulmány borsos díjszabást javasolt az elázott britek kijózanítására.

Weborvos Archívum

Fizettessék meg a detoxikálást - vetette fel az a csütörtökön megjelent tanulmány, amely feltárta, hogy a szilveszteri mértéktelen italozás több mint 23 millió fontjába (7 milliárd forint) kerülhet a brit egészségügyi szolgálatnak. A tanulmány borsos díjszabást javasolt az elázott britek kijózanítására azzal érvelve, hogy a "káros mértékű alkoholfogyasztás már olyan szintre emelkedett Nagy-Britanniában, hogy azt már járványnak lehet tekinteni".

A briteknek ingyenes egészségügyi ellátást kínáló, államilag finanszírozott Országos Egészségügyi Szolgálat (NHS) évi közel 3 milliárd fontot (913 milliárd forint) költ a kijózanításra, mivel az utóbbi évtizedben megduplázódtak a túlzott alkoholfogyasztás hatására fellépő költségek.

A politikai jobboldalhoz köthető Policy Exchange jelentése azt tanácsolta a kormánynak, hogy változtasson gyökeresen eddigi hozzáállásán, és az állampolgárokkal fizettesse meg a kijózanításuk költségeit.

Számításaik szerint a 24 óránál kevesebb időre a kórházba befogadott akut alkoholmérgezetteknek 523 fontos (160 ezer forint) számlát kellene benyújtani. A tanulmány azt is javasolta, hogy akik vállalják, azok fordíthassák az összeget elvonó kezelésre, illetve a kulturált alkoholfogyasztás szabályainak elsajátítására.

A brit egészségügyi minisztérium adatai szerint évente valóban 2,7 milliárd font megy el a detoxikálással kapcsolatos költségekre.

Kövess minket!

Anglia detoxikáló

Kapcsolódó cikkek