Nem mennek az anyák a Szabolcs utcába

Közzétéve: 2007. 06. 21. 08:26 -

• 1 perc olvasás

Várandósból csak egy-kettő, orvosból egy sem volt még a Szabolcs utcában.

Egyed Jenő

A BM-ben egy ideje már takaréklángon ment a szülészet, ezért egyáltalán nem rendít meg bennünket, ha átkerül hozzánk néhány páciens" – mondta. A professzor szerint amúgy is nagy a jövés-menés, mert a Nyírő Gyula kórház szülészeti osztálya, valamint az újpesti szülőotthon április 1-jei megszűnése óta a Szabolcs utcai intézménynek jelentősen nőtt a forgalma.

Más kérdés, mi lesz július 1-jétől, amikor elkezd működni az Állami Egészségügyi Központ (ÁEK). Most ugyanis a Szabolcs utcai intézmény (egykori nevén az Országos Gyógyintézeti Központ, OGYK) szülészete még a helyén van, de az OGYK már a Honvédségi Egészségügyi Központ (HEK) "alvállalkozójának" számít, és a jövő hónaptól az ÁEK 2-es számú telephelyén működik, a szintén HEK-"alvállalkozó" MÁV Kórház Podmaniczky utcai épületében. Ugyanez a helyzet a HM Kórházzal.

A professzor úgy tudja: az egybeolvadó négy intézmény szülészete 107 ágyat kap, ebből 95 a felnőtteké, a többi az intenzív ellátásra szoruló újszülötteké lesz. Az egyesített szülészeti osztály a tervek szerint néhány év múlva költözhet az Állami Egészségügyi Központ új épületébe a Podmaniczky utcából.

Kövess minket!

BM kórház
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek