Ötpárti egyeztetés lehet az ifjúsági stratégiáról
Közzétéve: 2008. 03. 06. 11:39 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2008. 03. 06. 11:39 -
• 1 perc olvasás
Legalább a célok legyenek közösek, még ha az odáig vezető folyamatról alkotott elképzelések eltérőek is.

Török Zsolt, a Magyar Szocialista Párt Országgyűlési Képviselőcsoportjának Népesedéspolitikai és Ifjúsági szakcsoportjának vezetője a mai napon bejelentette, hogy találkozóra, közös párbeszédre invitálja a parlamenti pártok képviselőit a Nemzeti Ifjúsági Stratégiával kapcsolatban. Mint ismert, az Országgyűlés tavaly több szocialista képviselő kezdeményezésére döntött arról, hogy a Kormány alkosson több évre szóló ifjúsági stratégiát, amely 15 évre meghatározza a korosztályt érintő célok mellett az elérésükhöz szükséges állami feladatokat is.
Török Zsolt elmondta: a fiatalok számára ugyanannyira fontos a fenntartható fejlődés, a környezetvédelem, az egészségmegőrzés, az oktatásfejlesztés, a kisebbségi ügyek aktív képviselete, mint az uniós források befektetése, a turisztikai ágazat fejlesztése, vagy éppen a vidékfejlesztés. A civilek az ifjúság ügyének hangsúlyosabbá tételét, az államigazgatáson belül megfelelő rangra való emelését kérik, javasolják. A társadalmi szervezetek megkeresése arra is irányult, hogy az ifjúság ügye nemzeti összefogáson, ötpárti egyezségen, társadalmi párbeszéden alapuljon.
Az elmúlt időszakban konferenciák, nyilatkozatok és írások szóltak arról, hogy szükség van egy, a fiatalok számára hosszú távú víziót, vonzó jövőképet, perspektívát felvázoló nemzeti ifjúsági stratégiára, később – esetleg – ifjúsági törvényre. Éppen ezért kezdeményezi az MSZP frakció illetékes csoportja ötpárti tárgyalások megkezdését a parlamenti pártok szakpolitikusainak és ifjúsági szervezeteinek bevonásával, legalább a célok legyenek közösek, még ha az odáig vezető folyamat egyes lépéseiről alkotott elképzelések eltérőek is.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek