Pénzbüntetés háziorvosoknak?

Közzétéve: 2006. 10. 03. 11:29 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Az orvos fizeti meg, ha a drágább gyógyszert rendeli betegének.

Molnár Lajos

"Ha azonos hatóanyagú gyógyszerek közül van nevesebb, de hatóanyaga ugyanaz (mint az olcsóbb készítményé), az orvosnak a gazdaságosabbat kell felírnia" - fogalmazott Molnár Lajos a Nap-kelte című műsorban. A tervek szerint a büntetést a biztosító fogja érvényesíteni a finanszírozáson keresztül. A miniszter szerint az orvosoknak is felelősségük van abban, hogy a gyógyításra rendelkezésre álló pénzt szakmailag hatékonyan és gazdaságilag racionálisan használják fel

Kövess minket!

háziorvos - praxis - alapellátás
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek