Pénzbüntetés háziorvosoknak?
Közzétéve: 2006. 10. 03. 11:29 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2006. 10. 03. 11:29 -
• 1 perc olvasás
Az orvos fizeti meg, ha a drágább gyógyszert rendeli betegének.
![]() |
| Molnár Lajos |
"Ha azonos hatóanyagú gyógyszerek közül van nevesebb, de hatóanyaga ugyanaz (mint az olcsóbb készítményé), az orvosnak a gazdaságosabbat kell felírnia" - fogalmazott Molnár Lajos a Nap-kelte című műsorban. A tervek szerint a büntetést a biztosító fogja érvényesíteni a finanszírozáson keresztül. A miniszter szerint az orvosoknak is felelősségük van abban, hogy a gyógyításra rendelkezésre álló pénzt szakmailag hatékonyan és gazdaságilag racionálisan használják fel
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek