Reform: fokozatos felépülés
Közzétéve: 2007. 04. 03. 08:23 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 04. 03. 08:23 -
• 1 perc olvasás
Április 1-jétől mindenhol kötelező ellenőrizni, hogy érvényes-e a betegek társadalombiztosítása.
![]() |
Kertai Aurél, a Magyar Orvosi Kamara háziorvosi tagozatának elnöke a lapnak elmondta, a vasárnaptól kötelező ellenőrzést háziorvosok nem tudják elvégezni: 6800 praxis van az országban, és ő korábban egyetlen olyan kollégáról hallott, akihez kivittek egy erre alkalmas készüléket, de akkor még az sem működött. Hozzátette: a törvény szerint nekik kellene megteremteniük az ellenőrzéshez szükséges informatikai hátteret, de ennek nincsenek meg sem a személyi, sem a tárgyi, sem az anyagi feltételei. Az elnök azt is vitatja és nem tudja elfogadni, hogy a jogosultság ellenőrzése a háziorvosok feladata. Az ellenőrzést az Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak (OEP) kellene végeznie, hiszen rendelkezésükre áll az adatbázis, amelyből kideríthető, ki nem jogosult az ellátásra.
Hozzátette, nem vitatják a járulékfizetés ellenőrzésének szükségességét. Varga Imre, a Medicina 2000 Poliklinika és Járóbeteg Szakellátási Szövetség elnöke a lapnak elmondta, túlzás lenne azt mondani, hogy a szakrendelőkben már felépült volna a rendszer. Szerinte az ellenőrzés háttere még kialakítás alatt van, a tapasztalatokat legkorábban egy hét múlva tudják értékelni. Úgy vélte, szeptemberig kiépíthető a rendszer.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek