Rehabilitációs foglalkoztatásra 34 milliárd jut jövőre | Weborvos

Rehabilitációs foglalkoztatásra 34 milliárd jut jövőre

Közzétéve: 2016. 10. 20. 11:37 -

• 1 perc olvasás

A forrásból csaknem 31 ezer ember foglalkoztatását tudják biztosítani.

Jövőre 34,3 milliárd forintot fordít a megváltozott munkaképességű emberek rehabilitációs foglalkoztatására a kormány - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten.

Czibere Károly a legtöbb megváltozott munkaképességű embert foglalkoztató cégnél, a budapesti FŐKEFE Közhasznú Nonprofit Kft.-nél tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, a forrásból csaknem 31 ezer ember foglalkoztatását tudják biztosítani különböző cégeknél, akik ezért - egyebek mellett - bérköltség-támogatást kapnak.

Az államtitkár hangsúlyozta, a megváltozott munkaképességű embereknek munkát kell adni ahhoz, hogy valódi esélyük legyen a társadalmi integrációra, hogy a szociális segélyek helyett értékteremtő munkájuk, tudásuk, jövedelmük révén "függetlenek" lehessenek.

Kövess minket!

fogyatékkal élők - ellátása

Kapcsolódó cikkek