Sehol sem csökkent a szennyvizek koronavírus koncentrációja

Közzétéve: 2022. 07. 05. 15:27 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A vizsgált Budapest környéki agglomerációs települések és Eger szennyvíz mintájában emelkedett az örökítőanyag koncentrációja.

A 26. héten a szennyvizek SARS-CoV-2 örökítőanyag országos átlagkoncentrációjában korábban tapasztalt emelkedés megállt, a mintavételi helyek többségét stagnáló tendencia jellemzi - jelentette a Nemzeti Népegészségügyi Központ a portálján.

További emelkedés a vizsgált Budapest környéki agglomerációs települések (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) és Eger szennyvíz mintája esetében tapasztalható, míg csökkenés egyik vizsgált település esetében sem jelentkezett - írták.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek