Sehol sem csökkent a szennyvizek koronavírus koncentrációja
Közzétéve: 2022. 07. 05. 15:27 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2022. 07. 05. 15:27 -
• 1 perc olvasás
A vizsgált Budapest környéki agglomerációs települések és Eger szennyvíz mintájában emelkedett az örökítőanyag koncentrációja.
A 26. héten a szennyvizek SARS-CoV-2 örökítőanyag országos átlagkoncentrációjában korábban tapasztalt emelkedés megállt, a mintavételi helyek többségét stagnáló tendencia jellemzi - jelentette a Nemzeti Népegészségügyi Központ a portálján.
További emelkedés a vizsgált Budapest környéki agglomerációs települések (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) és Eger szennyvíz mintája esetében tapasztalható, míg csökkenés egyik vizsgált település esetében sem jelentkezett - írták.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek