Stressz és boldogság az orvosok körében

Közzétéve: 2011. 06. 27. 11:15 -

• 1 perc olvasás

Kutatási eredmények, módszertani kérdések és együttműködési lehetőségek.

Weborvos Archívum

2011. június 28-29-én Gödöllőn, a Mater Salvatoris Konferencia Központban kerül megrendezésre a XI. Magatartástudományi Napok. A kétnapos konferencia alcíme a pozitív pszichológia jegyében: „A stressztől a boldogságig".

A konferencia résztvevői: a budapesti, pécsi, szegedi és debreceni egyetemek orvostudományi karain oktató, kutató szakemberek, valamint a magatartásorvoslási módszereket a betegellátásban alkalmazó klinikusok. Eddig közel 120 fő jelezte részvételi szándékát.

A fő témakörök a magatartástudományok különböző területeit érintik. A magatartástudományok az emberi magatartás törvényszerűségeit és fejlesztésének lehetőségeit vizsgálják rendszerszemléletű, interdiszciplináris megközelítésben, az ember és környezete közötti kölcsönhatások folyamatában. A legújabb hazai magatartástudományi kutatások eredményeinek áttekintése mellett módszertani kérdések megbeszélésére, együttműködési lehetőségek egyeztetetésére kerül sor.

Az elmúlt években számos új tankönyv készült a négy intézet együttműködésében, melyek elősegítik a magatartástudományi tantárgyak még hatékonyabb oktatását az orvosképzésben, illetve a magatartástudomány eredményeinek gyakorlati alkalmazását.
Az előadás-szekciók címei: Boldog serdülők a XXI. században: a TITOK a pozitív pszichológiában rejlik? Időskorúak egészségpszichológiája. Társas kapcsolatok és egészség. Pozitív bioetika. Orvosképzés, oktatás. Gyógyítók helyzete és egészsége. Gyermekkori kötődés és szülői bánásmód. Magatartásorvoslás és pszichoszomatika. A test gyarmatosítása: multidiszciplináris kerekasztal. Egészségpszichológia a klinikumban. Stressz és boldogság az orvosok és orvostanhallgatók körében.

Részletes program, további információk

Kövess minket!

Magatartástudományi Intézet
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek