Szabadságvesztést kapott, mert rátámadt a mentőkre

Közzétéve: 2020. 06. 16. 10:11 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pesti Központi Kerületi Bíróság a nőt egy év nyolc hónap, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.

Felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek egy nőt, aki a segítségére siető mentőkre támadt - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-t. A vád szerint a harmincnyolc éves, ittas nő 2018 júniusában agresszívan viselkedett és szidalmazta a mentőszolgálat munkatársait. A mentőtisztet pedig megütötte és megkarmolta, könnyebb sérüléseket okozva neki.

A Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és könnyű testi sértés vétsége miatt nyújtott be vádiratot ellene. Azt indítványozta, hogy a bíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben szabjon ki felfüggesztett börtönbüntetést a vádlottra.

A Pesti Központi Kerületi Bíróság a nőt egy év nyolc hónap, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte.

Az ügyészség elfogadta a büntetővégzést, a vádlott és védője még élhet ellene jogorvoslattal.

Kövess minket!

Országos Mentőszolgálat - OMSZ
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek