Szerbia: kétszáznál több fertőzött

Közzétéve: 2009. 11. 05. 10:56 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Egy 58 éves, egyébként szívbetegségben is szenvedő nő halt meg.

Weborvos Archívum

Újabb, már a harmadik halálos áldozata van a H1N1 influenzavírusnak Szerbiában: egy 58 éves nő hunyt el, aki egyébként szívbetegségben is szenvedett - jelentette csütörtökön a B92 rádió. A vírus tünetei október 29-én jelentkeztek a betegen, és a közép-szerbiai Cuprija kórházában halt meg.

Az új influenza első két halottja is nő volt: egyikük október 21-én hunyt el, a másik november 3-án, kedden, útban egy belgrádi kórház felé esett áldozatul a kórnak.


A szerb hatóságok mostanáig közel 200 embernél regisztrálták a H1N1 vírus jelentkezését az első, júniusi eset óta - közölte a szerb közegészségügyi intézet. Az orvosok úgy vélik azonban, hogy a fertőzöttek száma ennél sokkal magasabb.

Kövess minket!

H1N1 - új influenza
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek