Több jog és felelősség kerül a háziorvosokhoz
Közzétéve: 2006. 08. 07. 08:00 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2006. 08. 07. 08:00 -
• 1 perc olvasás
A háziorvosi jogosítványok bővítéséért cserébe a páciensek hatékonyabb gondozását várja az egészségügyi tárca.
![]() |
Az orvosnak elvileg tudnia kell a körzetében élők egészségi állapotáról. Ha valaki bizonyos időközönként nem jelenik meg nála, dokumentálnia kell, mikor és milyen módon próbálta őt rávenni, hogy jöjjön el a rendelésre. Azzal, hogy szeptembertől a háziorvosoknak részletes adatokat kell küldeniük betegeikről az egészségbiztosítónak, jelentősen javulhat a helyzet. A jelentésnek tartalmaznia kell, hány beteg járt a doktornál, kinek milyen diagnózist állapított meg, milyen gyógyszert rendelt, helyben ellátták-e a pácienst vagy továbbutalták, és miért. Ha ezt az informatikai rendszert összekapcsolják az ellátórendszer magasabb szintjén működő intézményekkel, kiderül, ha esetleg egy időben, egymásról nem tudva, többször is ugyanazt a vizsgálatot kérték a betegnek, vagy azonos panaszra írtak fel többféle készítményt. Az adatok magyarázatot adhatnak majd arra, mi az oka, hogy egyazon területen dolgozó két háziorvosnál nagyságrendekkel eltérnek a megbetegedési és halálozási mutatók.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek