Több jog és felelősség kerül a háziorvosokhoz

Közzétéve: 2006. 08. 07. 08:00 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

A háziorvosi jogosítványok bővítéséért cserébe a páciensek hatékonyabb gondozását várja az egészségügyi tárca.

Az orvosnak elvileg tudnia kell a körzetében élők egészségi állapotáról. Ha valaki bizonyos időközönként nem jelenik meg nála, dokumentálnia kell, mikor és milyen módon próbálta őt rávenni, hogy jöjjön el a rendelésre. Azzal, hogy szeptembertől a háziorvosoknak részletes adatokat kell küldeniük betegeikről az egészségbiztosítónak, jelentősen javulhat a helyzet. A jelentésnek tartalmaznia kell, hány beteg járt a doktornál, kinek milyen diagnózist állapított meg, milyen gyógyszert rendelt, helyben ellátták-e a pácienst vagy továbbutalták, és miért. Ha ezt az informatikai rendszert összekapcsolják az ellátórendszer magasabb szintjén működő intézményekkel, kiderül, ha esetleg egy időben, egymásról nem tudva, többször is ugyanazt a vizsgálatot kérték a betegnek, vagy azonos panaszra írtak fel többféle készítményt. Az adatok magyarázatot adhatnak majd arra, mi az oka, hogy egyazon területen dolgozó két háziorvosnál nagyságrendekkel eltérnek a megbetegedési és halálozási mutatók.

Kövess minket!

háziorvos - praxis - alapellátás
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek