Tovább csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Közzétéve: 2022. 03. 01. 15:43 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Debrecen, Eger, Szeged, Székesfehérvár, Szekszárd, Szombathely és Zalaegerszeg esetében figyelhető meg csökkenés.

Tovább csökken a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján. Azt írták: országos átlagban a korábbi hetekhez képest nagyobb mértékben csökkent a 8. héten a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben.

A vizsgált nagyvárosok közül hét település - Debrecen, Eger, Szeged, Székesfehérvár, Szekszárd, Szombathely és Zalaegerszeg - esetében figyelhető meg csökkenés, az értékek azonban még továbbra is az emelkedett koncentrációtartományba esnek - tették hozzá.

Az NNK azt kéri, hogy aki még nem tette, éljen az ingyenes védőoltás lehetőségével.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek