Tovább csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja

Közzétéve: 2022. 05. 31. 13:48 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja minden településen a "mérsékelt" kategóriába sorolható.

Tovább csökken a szennyvízben a koronavírus koncentrációja - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) kedden a honlapján. Azt írták: a 21. héten a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja országos átlagban továbbra is csökkenő tendenciát mutat.

Számottevő csökkenés mérhető Budapest dél-pesti szennyvíztisztító telepén, valamint Békéscsabán, Debrecenben, Miskolcon, Pécsen, Szegeden, Szombathelyen, Zalaegerszegen és a budapesti agglomerációs települések közös mintájában. A többi mintavételi hely esetében stagnáló tendencia figyelhető meg, emelkedés sehol sem tapasztalható - tették hozzá.

Közölték azt is, a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja minden településen a "mérsékelt" kategóriába sorolható.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek