Vészjósló járványforgatókönyv
Közzétéve: 2009. 10. 21. 12:04 -
• 2 perc olvasásKözzétéve: 2009. 10. 21. 12:04 -
• 2 perc olvasás
Vészjósló forgatókönyv az új típusú influenza terjedéséről Németországban.

Valóságos horror forgatókönyvvel állt elő az új típusú influenza németországi terjedésével kapcsolatban az ország egyik legnevesebb járványügyi professzora. Adolf Windorfer, az alsó-szászországi tartományi egészségügyi intézet korábbi vezetője - aki jelenleg az Egészségügyi Világszervezet német tanácsadója - egy szerdai interjúban úgy vélekedett, hogy a H1N1 vírus Németországban az elkövetkező hónapokban 30 millió megbetegedést okozhat és a halottak száma elérheti akár a 35 ezret is.
A legmagasabb német állami kitüntetéssel, a szövetségi érdemkereszttel (Bundesverdienstkreuz) rendelkező professzor a Bild című lapnak adott nyilatkozatában arra szólította fel az ország lakosságát, hogy vegye komolyan az új típusú influenzát és mindenképp oltassa be magát a vírus ellen.
Hasonló aggodalmakat még senki nem fogalmazott meg Németországban az új influenza terjedésével kapcsolatban, a Bild értékelése szerint azonban a hannoveri professzor véleménye távolról sem elhanyagolható. Windorfer csaknem tíz éven keresztül állt a mindenekelőtt fertőzéses megbetegedésekkel foglalkozó tartományi intézet élén, és szakmájában elismerten az egyik legnagyobb tekintélynek számít. Ráadásul nem magánvéleményét fogalmazta meg, hanem az alsó-szászországi intézet nevében nyilatkozott.
Adolf Windorfer az interjúban azt jövendölte, hogy az elkövetkező őszi, illetve téli hónapokban a vírus rohamos terjedésével, a fertőzések számának ugrás szerű megnövekedésével kell számolni. Annak a nézetnek adott hangot, hogy a betegség az elkövetkező időszakban minden bizonnyal az eddigieknél jóval súlyosabb lefolyású lesz.
Mindennek alapján pedig nem tartotta kizártnak, hogy a fertőzések száma országos méretben elérheti a 30 milliót, és a betegség 25-35 ezer halottat követelhet. Figyelmeztetett arra is, hogy a megbetegedés súlyos szövődményekkel járhat, és ezek közül első helyen a tüdőgyulladást, valamint a szívizomgyulladást említette.
Ezzel egy időben a Bild olyan felmérést közölt, amely szerint a német lakosság mindössze 12 százaléka van azon a véleményen, hogy egészen bizonyosan beoltatja magát az új típusú influenza ellen.
Az országos oltási akció Németországban október 26-án kezdődik.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek