Veszteséget termelő nagybetegek
Közzétéve: 2007. 04. 30. 09:59 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 04. 30. 09:59 -
• 1 perc olvasás
A kórházak nem kapnak pénzt a biztosítótól, ha egy bizonyos esetszámon túllépnek, de elhárított betegek egy része a klinikákon köt ki, ahol milliárdos veszteségeket okoznak, ezért az egyetemek vezetői a miniszterrel akarnak tárgyalni –tájékoztat a Népszabadság.
![]() |
Az anyag készítője szerint a városi, a megyei és a fővárosi intézményekben sikerült elérni, hogy ne növekedjen tovább a betegforgalom, de közben az országos és egyetemi klinikákon 13-14 százalékkal több „továbbküldött" pácienst fogadtak. Ezekben, az egészségügyi intézményekben a korlátozást túllépve is ellátták a beteget, akik pénzügyi szempontból veszteséget hoztak: 2004-ben 5,8 milliárd, 2005-ben 9,1 milliárd, 2006-ban pedig 12,1 milliárd forintot nem fizettek ki a teljesítménykorláton felül gyógyított paciensek után a kórházaknak.
A legnagyobb veszteséget az onkológiai szakma mondhatja magáénak, tavaly 1,1 milliárd forint kieséssel. A szülészet-nőgyógyászat, a belgyógyászat 900 millió körüli, a sebészet, a kardiológia, az intenzív betegellátás 800, a traumatológia, a csecsemő- és gyermekgyógyászat több mint 500 millió forintot nem kapott meg az ellátott betegek után.
Boncz Imre szerint már az elmúlt két-három hét tapasztalata is azt mutatja, hogy ez is az egyetemeket és országos intézményeket hozza hátrányos helyzetbe. A probléma rendezésére az egyetemek vezetői személyes találkozót kezdeményeztek az új egészségügyi miniszterrel.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek