15 embert vittek kórházba a Pólus Centerből | Weborvos

15 embert vittek kórházba a Pólus Centerből

Közzétéve: 2025. 03. 18. 06:41 -

• 1 perc olvasás

Egy gyermeket a toxikológiai osztályra vittek megfigyelés céljából.

Szirénázó mentők siettek hétfő délután a XV. kerületbe. Hamarosan kiderült, hogy az esetkocsik az újpalotai bevásárlóközpont, a Pólus Center felé igyekeztek, nem véletlenül: az üzletközpontból ugyanis, úgy tudjuk, azért riasztották őket, mert a vásárlók furcsa szagra lettek figyelmesek. A Borsonline úgy értesült, hogy a mentők a pláza hátsó bejáratainak egyikénél parkoltak, így nem kizárt, hogy onnan érkezett a gyanús szag.

A lap úgy tudjua, hogy sajnos nem volt alaptalan az ijedtség: a szúrós szag észlelése után ugyanis több ember is torokbántalmakra panaszkodott. A mentősök azonnal az épületbe rohantak, ahol információink szerint többeket is megvizsgáltak, majd közülük vagy tucatnyi embert mentőbe segítettek és elszállítottak. 

Az üggyel kapcsolatban felkeresték az Országos Mentőszolgálatot, amely megerősítette: valóban több embert, köztük egy gyereket is a toxikológiai osztályra kellett szállítaniuk. Köhögés, torokkaparás miatt összesen 15 embert, köztük egy gyermeket szállítottak bajtársaink vizsgálat céljából a toxikológiai osztályra  - mondta el a Borsnak Kecskés Lilla, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs szervezője.

A teljes információ a cikkben.

Kövess minket!

mérgezés

Kapcsolódó cikkek