A fertőzés után két évvel is képes kínozni a koronavírus?

Közzétéve: 2022. 05. 14. 00:31 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fertőzés után két évvel az egykori betegek 55 százaléka számolt be a hosszú Covidra jellemző tünetekről.

Az eddigi leghosszabb utánkövetéses vizsgálatban kínai kutatók megállapították, hogy a Covid–19 miatt kórházban kezelt betegek fele a fertőzés után két évvel még mindig szenvedett valamilyen tünettől - írja az atv.hu.

A tanulmány 1200 kórházban ápolt koronavírusos páciens állapotát mérte fel, és kiderült, hogy egészségi állapotuk és életminőségük is rosszabb, mint általában a lakosságé.

A Kína-Japán Barátság Kórház, a kínai Orvosi Tudományok Akadémiája, a pekingi Unió Orvosi Főiskola és a pekingi Csinghua Orvosi Egyetem tudósai a vuhani Csinjintan Kórházban 2020. január 7-e és május 29-e között koronavírus miatt kezelt pácienseket vizsgálták a fertőzés után hat hónappal, egy évvel és két évvel.

A betegek átlagéletkora 57 év volt a kórházból való elbocsátáskor. A kutatók hatperces gyaloglással, laboratóriumi vizsgálatokkal és kérdőívekkel mérték fel a résztvevők állapotát, kikérdezték őket esetleges tüneteikről. Azt is megkérdezték, hogy visszatértek-e a munkába, és szorultak-e egészségügyi ellátásra a kórházból való elbocsátásuk után.

A tanulmány szerint a megbetegedés után fél évvel 68 százalékuknak még legalább egy hosszú Covidra jellemző tünete volt, a fertőzés után két évvel 55 százalékuk számolt be a következő tünetekről:

- fáradtság,

- izomgyengeség,

- alvászavarok,

- ízületi fájdalom,

- szívdobogás,

- szédülés,

- fejfájás,

- és szorongás vagy depresszió.

A kutatók szerint az eredmények arra utalnak, hogy a Covid–19-ből felgyógyulók bizonyos hányadának több mint két év kell a teljes felépüléshez.

További részletek a cikkben.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek