Abortuszmentes alternatíva lehet a Bethesda

Közzétéve: 2016. 08. 08. 18:41 -

• 1 perc olvasás

Nem kötelezhető az orvos a terhességmegszakítás elvégzésére - mondja ki a törvényi elv.

Olyan alternatívát szeretne a személyre szabott ellátást keresőknek felkínálni a Magyarországi Református Egyház Bethesda Gyermekkórháza az új szülészeti osztály létrehozásával, ahol a szülésre készülő édesanyák nem találkoznak kikerülhetetlenül az abortusz gyakorlatával – tájékoztatta a kórház főigazgatója az Emmi parlamenti államtitkárát.

Rétvári Bence államtitkár Bangóné Borbély Ildikó MSZP-s országgyűlési képviselő írásbeli kérdésére adott válaszában közölte, az abortusz elvégzése a Bethesdában nem lesz gyakorlat, ugyanakkor a területileg illetékes kórház a beavatkozást el fogja végezni mindazok számára, akiknél ez a jogszabály alapján indokolt. Ez alapján az intézmény semmiben nem korlátozza a nők jogait, érvényesül viszont a magzati élet védelméről szóló törvényben leírt elv, amely szerint nem kötelezhető az orvos a terhességmegszakítás elvégzésére - idézte a magyarhírlap.hu.

„Évek óta jelentős társadalmi igény mutatkozik az egyházi szülészeti ellátásra, mint alternatívára. Sajnálatos, ha ön szerint nem előremutató, hogy a polgárok a jövőben ilyen választási lehetőséggel is élhetnek, meggyőződésüknek megfelelően" – fogalmazott Rétvári Bence. Hozzátette, reméli, a kérdés nem a képviselőnő egyházellenességének kifejeződése. „Abban is bízom, hogy ön sem vitatja el a vallásos polgárok azon jogát, hogy saját döntésükből egyházi intézményt válasszanak, valamint, hogy ön még véletlenül sem szeretne vallásos embereket és intézményeket arra kötelezni, hogy világnézetükkel ellentétesen cselekedjenek."

Kövess minket!

Bethesda Gyermekkórház
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek