Ábrahám: rendszerhiba van az egészségügyi ellátásban | Weborvos

Ábrahám: rendszerhiba van az egészségügyi ellátásban

Közzétéve: 2016. 02. 03. 11:18 -

• 1 perc olvasás

Az ügyvéd szerint az orvosok a hipokráteszi esküjüknek megfelelően akarnak eljárni, de nem adottak a feltételek.

Nem meglepő, hogy a kórházak többségében nem adottak a feltételek, rendszerhiba van az egészségügyi ellátásban – ezt Ábrahám László mondta az ATV Egyenes Beszéd című műsorában.
A műhibaperekkel foglalkozó ügyvéd szerint a döntéshozók nem akarják tudni, hogy ez a helyzet az egészségügyben.

A jogi képviselő elmondta: a rendszer anomáliáját a legjobban az elhíresült tarnabodi eset mutatja, amikor egy gyermeket küldözgettek egyik helyről a másikra, majd az édesanyja kezében halt meg. Hozzátette: nem véletlen, hogy büntetőeljárás is indult az ügyben, két vádlottja is van ennek a halálesetnek.

Ebben a rendszerben a sürgősségi ellátás a legrosszabb, nem mindig adottak a személyi feltételek, volt eset, hogy a sürgősségin egy pszichiáterrezidens látta el az ügyeletet, aki egy kamionsofőrt panaszaival hazaküldött, s az másnap meghalt – fogalmazott.

Ábrahám László kijelentette: a beteg ember ki van szolgáltatva az orvosoknak és annak a törzsi összefogásnak, ami az orvosszakértők között van, akiknek jogi vita esetén kellene igazat adnia a betegnek vagy a hozzátartozóinak.

Az ügyvéd szerint sokszor az orvosok a hipokráteszi esküjüknek megfelelően akarnak eljárni, de nem adottak a feltételek, komoly eszközhiány van, ami nagyon rossz irányba mutat. Az ügyvéd elmondta: sokszor nem tudják elkülöníteni azokat a betegeket, akik húsevő baktériummal fertőződtek meg egy-egy műtét után.

További részletek a weboldalon.

Kövess minket!

Kapcsolódó cikkek