Csak a pánik nagy, nem a járvány

Közzétéve: 2010. 02. 02. 08:07 -

• 2 perc olvasás

Decemberben sem nőtt, de az elmúlt két hétben kimondottan csökkent a lellei rendelőben ellátott gyermekek száma a tavalyihoz képest.

Weborvos Archívum

Összességében 20 százalékkal kevesebben fordultak hozzánk januárban eddig, mint egy évvel ezelőtt - mondta Baron Katalin, Balatonlelle házi-gyermekorvosától, aki azt is elmondta: a balatoni városból eddig senki nem került kórházba influenzaszerű tünetekkel a mostani szezonban.

- Érdekes módon az influenza-szerű tünetekkel csak a nagyobb gyerekeknél, a tinédzsereknél találkoztunk ezen a télen, kicsiknél viszont nem - mondta a Balatonlellén rendelő gyermekgyógyász szakorvos. Elmondása szerint ennek ellenére kétségtelen: a nagy hideg inkább előnyös, míg a tapasztalatok szerint az időjárás enyhülésével újra kedvezőbbek a feltételek a kórokozók szaporodásához. Baron Katalin szerint egyértelműen megfigyelhető volt az anyukák és apukák nagyfokú bizonytalansága a H1N1 elleni oltással kapcsolatban. Lellén végül összesen a gyermekek 30 százalékának szülei kérték a vakcina beadását.

- A téli betegségek többségét a légúti betegségek tették ki idén is, döntő részük felsőlégúti megbetegedés. Ezeket nagyrészt vírusok okozzák, kisebb hányaduk bakteriális megbetegedés - fejtette ki Baron Katalin, aki szerint a közvélemény egy része továbbra is tévesen egy kalap alá veszi ezeket az influenzával. Ennek tükrében viszont az érthető nehezen, hogy - ha egyre kevesebben is, de - még mindig vannak szülők, akik számára csak az azonnal felírt antibiotikum a megnyugtató. Ez ugyanis nem ellenszere a vírusoknak, influenzánál tehát csak egy esetleges bakteriális felülfertőződés esetén jöhet szóba, hiszen megelőzésre sem alkalmas. 

A lellei gyermekorvosi rendelő egyébként azok egyike Somogyban, ahol a szülő a hagyományos gyógymódok mellett vagy helyett homeopátiás tanácsadást és kezelést is kérhet, mivel a gyermekgyógyász szakorvos homeopátiás orvosi végzettséggel is rendelkezik. Balatonlellén csak az a gyermek kap homeopátiás terápiát vagy megelőző készítményeket, akinek a szülei ezt kérik.

Kövess minket!

H1N1 - új influenza
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek