Cukorbeteg vagy? Jár az adókedvezmény!

Közzétéve: 2013. 03. 18. 10:03 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Az 1-es típusú, valamint a szövődményes 2-es típusú cukorbetegek kérhetnek egyéni adókedvezményt.

Weborvos Archívum

Aki beleesik a súlyosan fogyatékos kategóriába (a rokkantsági járadékban részesülők, illetve a 335/2009. (XII. 29.) kormányrendelet által meghatározott betegséggel élők, így az 1-es típusú diabétesz bármilyen formája, valamint a 2-es típusú diabétesz szövődményes formái), annak minden egyes hónapra – amikor fogyatékossága igazolhatóan fennáll – az adóévben és adott hónapban érvényes minimálbér 5 százalékának megfelelő összegű adókedvezmény jár (havi 4650 Ft, évi legfeljebb 55 800 Ft).

A fogyatékosságot igazolással kell bizonyítani, melyhez a Magyar Diabetes Társaság honlapja a 49/2009. (XII. 29.) EüM rendelet mellékletét ajánlja felhasználható mintaként. Az igazolást a szakambulancia, a kórházi osztály szakorvosa, vagy szakorvosi dokumentáció alapján a beteg választott háziorvosa állíthatja ki. Az igazolást 2-es típusú diabétesz esetén évente kérik, 1-es típus esetén egyszeri bemutatása szükséges - idézi a Nők lapja Cafe a Cukkerberg Blog új bejegyzését.

Kövess minket!

cukorbetegség - diabétesz - diabetes - IR
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek