Egészségügy: csak kiválasztottaknak? | Weborvos

Egészségügy: csak kiválasztottaknak?

Közzétéve: 2012. 12. 07. 15:04 -

• 1 perc olvasás

A rendszer feudális berendezkedése lényegében kisajátítja magának a kereső pozíciókat, amit a tudás korlátozásával tesz.

Weborvos Archívum

Ezt állítja az MNO-nak egy neve elhallgatását kérő belgyógyász. A több évtizede gyógyító és külföldi tapasztalatokkal is bíró szakember szerint a jelenlegi struktúra külföldre kényszeríti az orvosokat, s megakadályozza a sikeres visszatérést is. A rendszer belterjes, a vezetők beleöregednek a pozícióikba, amik nem csak anyagi, hanem a kapcsolati tőke szempontjából is jövedelmezőek lehetnek.

A doktor szerint a hálapénz mindenkinek rossz: a beteg kiszolgáltatottá válik, az orvosnak pedig azért káros, mert innentől kezdve a beteg pénze irányíthat. A magyar egészségügyi rendszer problémaköre szinte csak és kizárólag a jövedelmi viszonyok mentén kerül szóba. Holott immár felmérések is bizonyítják: a jövedelmek egyenlőtlen eloszlásárt, a teljes rendszert megfertőző hálapénzért, az orvosok elvándorlásáért, a feszült kollegiális viszonyokért és ezen keresztül a betegek gyógyulásáért felelős tényezők romlásáért egészen a Kádár-korszakig visszanyúló feudális működési struktúra tehető felelőssé.

A teljes cikk a Magyar Nemzet honlapján

Kövess minket!

hálapénz - paraszolvencia külföldi munkavállalás - orvoselvándorlás MRSZ - rezidens - ösztöndíjak - Magyar Rezidens Szövetség egészségügyi bér - bérezés - jövedelem

Kapcsolódó cikkek