Egy hét alatt négyezren kerültek kórházba Japánban | Weborvos

Egy hét alatt négyezren kerültek kórházba Japánban

Közzétéve: 2019. 09. 18. 08:34 -

• 1 perc olvasás

Az idei év különösen meleg volt Japánban, mintegy százan meghaltak, és több ezren kerültek kórházba.

Négyezer ember került a nagy hőség miatt kórházba egy hét alatt Japánban - közölte szerdán a katasztrófavédelem és a mentők feladatait is ellátó tűzoltóság. A tájékoztatás szerint szeptember 9-e és 15-e között 4234 embernél jelentkeztek a hőguta tünetei - írja az origo.hu.

Szeptemberhez képest ez az adat magasnak számít. Japán egyes részein még mindig nagyon meleg van, a hőmérséklet jócskán meghaladja a 30 Celsius-fokot.

A meleg leginkább az idősek számára megterhelő, mert többet tartózkodnak a szabadban, illetve otthon - takarékosságból - nem kapcsolják be a légkondicionálót. A hatóságok figyelmeztették az embereket, hogy fogyasszanak sok folyadékot, hordjanak fejfedőt, és igyekezzenek minél kevesebb időt tölteni a napon.

Az idei év különösen meleg volt Japánban, mintegy százan meghaltak, és több ezren kerültek kórházba.

Kövess minket!

Japán hőség

Kapcsolódó cikkek