Egyre többen vannak a hasfájós kistinik | Weborvos

Egyre többen vannak a hasfájós kistinik

Közzétéve: 2016. 07. 06. 08:16 -

• 1 perc olvasás

Jelentősen megnőtt a gyulladásos bélbetegségekben szenvedő gyermekek száma, ez évente csaknem kétszáz új esetet jelent.

E kórképek két fő fajtája a Crohn-betegség, valamint a vastagbél ismeretlen eredetű fekélyes gyulladása (colitis ulcerosa). Mindkét gyulladásos bélbetegség a 12-13 éves gyermekek körében a leggyakoribb, 5 éves kor alatt ritkának számít – írja a Szabad Föld – online.

A pontos okok nem ismertek, de a genetikai hajlamon túl a környezeti tényezők, így az ételek is komoly szerepet játszhatnak a kialakulásukban – figyelmeztet dr. Veres Gábor, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika docense.

A hagyományos gyógyszeres terápia mellett az esetek harmadában műtétre is szükség van. Jó hír viszont, hogy az anyatejes táplálás és az antibiotikumok mellőzése – különösen kétéves kor alatt – csökkenti e két betegség rizikóját – tette hozzá a szakember.

Kövess minket!

gasztroenterológia

Kapcsolódó cikkek