Elmaradt az OPNI pótlása

Közzétéve: 2009. 03. 21. 08:59 -

• 1 perc olvasás

Tegnap kezdte meg működését az új Országos Pszichiátriai Központ, az új intézményben csak „műhelymunka" fog folyni, betegellátás nem.

Weborvos Archívum

A központ a megszüntetett Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetben (OPNI) folyó szakmai munkát igyekszik pótolni. „Ezzel a központtal fontos mérföldkőhöz érkezett a szakma, hiszen az elmúlt években sok támadás érte az egészségügyi tárcát amiatt, hogy a pszichiátriai betegellátást nem vették kellően figyelembe" - közölte Székely Tamás tegnapi sajtótájékoztatóján, amelyen az Országos Pszichiátriai Központ (OPK) működését ismertette.

A tárcavezető elmondta, hogy az új intézmény fogja folytatni az OPNI-ban megszüntetett műhelymunkát. Az OPK a budapesti Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikáján kapott helyet, ahol elsősorban statisztikai adatgyűjtést és feldolgozást, tudományos kutatást végeznek majd. Célul tűzték ki a szakterület humán erőforrásainak felmérését és a szakmai minimumfeltételek kialakítását is.

Spiák Ibolya ellenzéki szakpolitikus szerint örvendetes az OPK megnyitása, azonban a központ várhatóan csak egy kis szegmensét fogja lefedni az OPNI egykori feladatainak. Mint mondta, vitatható, hogy a kiosztott óraszámok lefedik a teljes korábbi teljesítményt, így főként a betegellátás biztosításával kellene foglalkozni.

Németh Attila, a Magyar Pszichiátriai Társaság elnökségi tagja szerint „papíron" ugyan biztosítottak új kórházat minden kezelt számára, ám az ezen a területen különösen fontos orvos-beteg kapcsolat szétzilálódott, és az is megeshetett, hogy egyes ápoltak utcára kerültek.

Kövess minket!

pszichiátria OPAI -Országos Pszichiátriai és Addiktológiai Intézet
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek