Elviselhetetlen lehet az ápoló-és orvoshiány

Közzétéve: 2009. 03. 27. 08:15 -

• 1 perc olvasás

Az elvonás egyik fele, több mint tízmilliárd forint, a gyógyszerkasszát sújtja.

Weborvos Archívum

A Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal véleménye szerint súlyos következményekkel jár az egészségügyet érintő harmincmilliárdos elvonás. Horváth Tamás, a Magyar Gyógyszerész Kamara elnöke elmondta:„kiszámíthatatlan a hatása minden gazdasági-pénzügyi beavatkozásnak az egészségügyben, mert Magyarországon ma nincs elfogadott és érvényes egészségpolitika.".

Az elvonás egyik fele, több mint tízmilliárd forint, a gyógyszerkasszát sújtja, amely a gyakorlatban azt jelenti, hogy növekedni fognak a betegek terhei. Sőt a gyógyszeres terápia két-három évtizedet léphet vissza az időben mivel egyes betegségcsoportoknál a gyógyszerek költségei a jelenlegiek többszörösére rúghatnak majd ezért előtérbe kerülnek az olcsóbb, kevésbé korszerű készítmények.

A Kerekasztal egy másik tagja Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke elmondta, hogy elviselhetetlen az orvosok és a szakdolgozók hiánya, ugyanis jövőre minden idők legkevesebb ápolója fog végezni. Súlyosbítja a helyzetet, hogy az orvosok átlagéletkora több mint ötven év, s tavaly már annyi gyógyító vándorolt el, ahányan a pályára léptek. Éger közölte, a hogy a új életpályamodellre lenne szükség az egészségügyben, de ennek nem csak a bérezésben kellene megmutatkoznia, hanem a tisztességes betegközpontú munkakörülmények megteremtésében valamint a gyógyítók társadalmi megbecsülésének helyreállításában is.

Kövess minket!

NEK - Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek