(F)OKos döntés | Weborvos

(F)OKos döntés

Közzétéve: 2025. 02. 13. 11:27 -

• 2 perc olvasás

A negyed- és ötödévfolyamon a hallgatók szakorvosi felügyelet mellett betegellátó tevékenységet végeznek.

A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara immár két képzéssel várja azon jelentkezőket, akik nemcsak szakmát, hanem hivatást is szeretnének választani. A fogorvosképzés mellett tavaly szeptemberben elindult a hat szemeszteres digitális fogászati tervező alapszak is, írja az Unideb.

A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara (DE FOK) versenyképes, tíz féléves osztatlan formában egy világviszonylatban is elfogadott fogorvos végzettséget, valamint kiváló elhelyezkedési lehetőséget kínál a fogorvostudomány iránt érdeklődőknek. A kar népszerűsége töretlen, melyet az ide jelentkezők magas száma is mutat. A gyakorlatorientált oktatás a felsőbb évfolyamokon kiscsoportos formában valósul meg, a képzést a legmodernebb technikák, digitális eszközök segítik. 

A kar épületében csaknem 70 kezelőegység, modern előadó és szemináriumi termek, egy különleges CAD/CAM oktatóterem, technikai újításokkal felszerelt Fantom terem és Fogtechnikai tanlabor is megtalálható. A kezelőegységek egy részét 2024 nyarán korszerűsítették, ami mellett a gépészeti rendszer modernizálása is megvalósult. Nyolc fogászati szimulátor további lehetőségeket ad a kar számára a gyakorlatorientált képzés megvalósításához, melyre nagy hangsúlyt fektetnek. Infrastruktúráját és tanrendjét a technológia és az egészségtudomány fejlődésével összhangban folyamatosan igyekszik alakítani és fejleszteni az intézmény.

- A Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának vezetősége mindig fontosnak tartotta a nemzetközi elvárásokhoz igazodó oktatási tematika kialakítását, a biztonságos gyakorlási környezet megteremtését, a készségek fejlesztését és ezzel párhuzamosan objektív értékelés biztosítását a fogorvosképzés során – hangsúlyozta a DE FOK dékánja. 

Bágyi Kinga elmondta: negyed- és ötödévfolyamon a hallgatók szakorvosi felügyelet mellett betegellátó tevékenységet végeznek, így az elméleti tudás mellett valós betegen gyakorolva is tapasztalatot szereznek, ami elengedhetetlen számukra.

A DE FOK diploma Magyarországon önálló munkavégzésre jogosítja fel a végzetteket, az Európai Unióban elfogadott, más országokban különbözeti vizsgát követően gyakorolható vele a szakma.

A kar hallgatói létszáma stabilizálódott az elmúlt körülbelül tíz évben, 600-700 körül alakul a külföldi és magyar diákok összlétszáma.

További részletek az unideb.hu-n

Kövess minket!

Debreceni Egyetem - DE

Kapcsolódó cikkek