Gaskó István: Most nem elég ejnyebejnyézni

Közzétéve: 2007. 12. 08. 09:28 -

• 1 perc olvasás

Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke interjút adott a Magyar Nemzetnek.

Weborvos Archívum

Kifejtette, véleménye szerint az egészségbiztosítás privatizációja nem fér össze a baloldalisággal, és ha az MSZP ezt nem érti meg, akkor soha többé nem tud visszakapaszkodni a baloldalra. Az érdekvédő továbbra is bízik a lelkiismeretes szocialista honatyák elutasító szavazatában, ugyanakkor kijelentette: ha a törvény átmegy, a nyomásgyakorlást nem lehet befejezni. Ha a kormány nem vonja vissza az egészségbiztosítás privatizációjáról szóló törvénytervezetet, december 17-én Magyarországon először határozatlan idejű sztrájkba kezd a Liga Szakszervezetek.

Ez óriási munka és felelősség. A rendszerváltás legsúlyosabb ügyével, az egészségbiztosítás privatizációjával kapcsolatos döntés előtt össztársadalmi összefogást sikerült létrehozni. Ebben jelentős szerepe volt a kormánynak, illetve a koalíció kisebbik pártjának.

Úgy ítélik meg, hogy ebben az ügyben nem elég a tárgyalóasztalnál ejnyebejnyézni, nem elég hat-hétszáz fős tüntetést szervezni a Kossuth tér egyik sarkában, hanem igenis akciózni kell a törvényes munkavállalói eszközök valamennyi, így a legkeményebbek alkalmazásával. Ez alapján került sor a november 21-i, eddig egyedülálló sztrájksorozatra.

Kövess minket!

sztrájk
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek