Gyógyítók adómentessége

Közzétéve: 2008. 04. 10. 08:20 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Az adómentesség azokra vonatkozna, akiknek az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral (OEP) szerződésük van.

Weborvos Archívum

Csaknem valamennyi háziorvos mentesülne a 16 százalékos vállalkozói nyereségadó, a 2 százalékos iparűzési, valamint a maximálisan 1,5 százalékban kiszabható építmény- és telekadó megfizetésétől, ha a parlament is megszavazza az MSZP új, 11 pontos egészségügyi programtervezetét.

Az adómentesség az összes olyan magánvállalkozó közpénzből származó bevételére vonatkozna, akinek az Országos Egészségbiztosítási Pénztárral (OEP) szerződése van.

A biztosító tavalyi, 718,72 milliárdos gyógyítókasszájából 137,9 milliárdot fizetett ki a vállalkozásoknak. A szocialista-frakció által elfogadott programról a hét végén tárgyal a választmány.

Elképzelhető, hogy javaslatot tesz egy olyan új egészségügyi miniszterre, akit az ágazat nagyrészt támogat.

A szocialisták átláthatóvá tennék az uniós pénzek felhasználását, ösztönöznék a kórházak gazdasági társasággá alakítását. A betegségek megelőzésére kidolgoznák a szakdolgozók kompetenciarendszerét. A gyógyszercégek és a patikusok bizalmának elnyeréséért a velük való konzultációk után módosítanák a gyógyszertörvényt.

Kövess minket!

adó - adók
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek