Halált okozhat a szúnyog
Közzétéve: 2009. 10. 10. 09:19 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 10. 10. 09:19 -
• 1 perc olvasás
Olaszországban nem adhatnak vért legalább egy hónapig azok, akik több 24 órát töltöttek el Mantovában, Ferrarában, Rovigóban, Modenában, Reggio Emiliában vagy Velencében.

Erre az olasz nemzeti vérellátó központ körlevélben hívta fel a figyelmet. A korlátozás bevezetését az tette indokolttá, hogy az említett területeken szeptemberben rendkívüli módon elszaporodtak a gyakran súlyos betegséget vagy halált okozó nyugat-nílusi szúnyogok.
A La Republica nevű olasz lapban megjelent cikk szerint az influenzaszerű tünetekkel jelentkező betegséget sokan elkapták Olaszországban és egy idős férfi életét is vesztette. Bár a vírus elsődleges gazdái a vadmadarak, valamint ritkábban a lovak vagy macskák, ezekről az állatokról a vérszívók viszik át a fertőzést az emberre. Továbbá betegség terjedhet anyatejjel, vér-, szövet-és szervátültetéssel is. Bár az egy-két hét alatt lezajló betegség az esetek többségében tünetmentes.
A hatóságok ezek után döntöttek úgy, hogy ideiglenesen megtiltják a véradást azoknak, akik megfertőződhettek, Modenában pedig úgy határoztak, hogy minden donoron vírustesztet végeznek.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek