Így árulhatnak gyógyszert a falusi boltok a vészhelyzet alatt

Közzétéve: 2021. 02. 21. 14:22 -

• 1 perc olvasás

Az engedély akkor adható meg, ha az üzlet megfelel a gyógyszertörvénybe és az egyéb jogszabályokba foglalt követelményeknek.

A kétezer fő alatti településeken a napi fogyasztási cikkeket árusító boltok gyógyszert is árusíthatnak, amennyiben a bolt erre alkalmas és engedélyt is kapott. Ez a lehetőség csak a veszélyhelyzet idejére vonatkozik - ismertette a friss jogszabályt a napi.hu. A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet a múlt szombattól hatályos.

A 2000 fő állandó lakosságszám alatti kistelepülésen működő napi fogyasztási cikkek kiskereskedelmi forgalmazásával foglalkozó üzlet gyógyszert akkor forgalmazhat, ha az egészségügyi államigazgatási szerv erre engedélyt adott. Az egészségügyi államigazgatási szerv a gyógyszer kiskereskedelmi forgalmazására jogosító engedélyt - az üzletet nyilvántartásba bejegyző - kereskedelmi hatósággal is közli.

Az engedély akkor adható meg, ha az üzlet megfelel a gyógyszertörvénybe és az egyéb jogszabályokba foglalt követelményeknek. Az engedély távollevők között kötött (például internetes) szerződések keretében történő értékesítésre nem jogosít. Az engedélyt kapott bolt a gyógyszer beszerzésére elsősorban az üzlethez legközelebb található közforgalmú gyógyszertárral köt megállapodást. 

Kövess minket!

gyógyszer-kiskereskedelem
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek