Ilyen járvány várható ősszel, jobb felkészülni az őszre | Weborvos

Ilyen járvány várható ősszel, jobb felkészülni az őszre

Közzétéve: 2025. 08. 15. 07:21 -

• 1 perc olvasás

Egyes ellátási területeken a koronavírus-fertőzések számának emelkedése várható a következő hetekben.

A múlt héten enyhén emelkedett a koronavírus örökítőanyagának országos átlagkoncentrációja a szennyvízben - közölte a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) csütörtökön a honlapján, írja a Pénzcentrum

Azt írták, hogy az év 32. hetében a szennyvízben a koronavírus koncentrációja országos szinten enyhén emelkedett. Emelkedést tapasztaltak Békéscsabán és Salgótarján mintájában, míg 20 ellátási területen a stagnálás volt jellemző, csökkenést pedig egyik ellátási terület szennyvízmintájában sem mértek.

Az NNGYK közlése szerint a szennyvízminták alapján egyes ellátási területeken a koronavírus-fertőzések számának emelkedése várható a következő hetekben.

Kövess minket!

NNGYK - Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ

Kapcsolódó cikkek