Jár-e ingyenes védőoltás mindenkinek?
Közzétéve: 2009. 09. 12. 10:43 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 09. 12. 10:43 -
• 1 perc olvasás
Ingyen hozzáférhetővé tenné az új típusú influenza elleni védőoltást Óbuda-Békásmegyer polgármestere, minden olyan intézményben dolgozónak, aki gyermekekkel foglalkozik.

Bús Balázs szerint nem elég csupán az egészségügyi dolgozóknak biztosítani a védelmet, hanem a kerületi fenntartású iskolák, óvodák, bölcsődék, családsegítő szakszolgálat és az okmányiroda, valamint az ügyfélszolgálat azon munkatársainak is, akik élni kívánnak a lehetőséggel.
„Kétezer-ötszáz dolgozó érintett a kerületünkben, az ő oltásukat átvállaljuk, ha a kormány nem ad rá támogatást" - mondta Bús Balázs. Hozzátette: vakcinánként 2000 forinttal számolnak, így az ötmillió forintos többletkiadáshoz mindenképpen szükség van a III. kerületi önkormányzat költségvetésének módosítására. Az oltás gyakorlati menetének tervei októberre készülnek el.
Egy hét alatt két óbudai iskolában okozott megbetegedést az új influenza. Egyikben tizenkettő, másikban harminc gyerek maradt ki az iskolából. Az ÁNTSZ tesztjei pozitívak lettek, de a mintavétel óta nem észleltek újabb megbetegedést.
Jövőre kórházi ágyszámcsökkentést tervez az egészségügyi tárca, mert az OEP felmérései alapján csaknem négyezer-kétszáz férőhely kihasználtsága elmarad az országos átlagtól. Falus Ferenc országos tiszti főorvos közölte, a tervezett intézkedés nem érinti azokat az osztályokat - többek között az intenzívet és belgyógyászatit -, ahová a H1N1 esetleges szövődményeitől megbetegedők kerülhetnek.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek