Jövőre átalakítják az egészségügyet
Közzétéve: 2010. 10. 11. 09:12 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 10. 11. 09:12 -
• 1 perc olvasás
Ha eldőlt a szakmai struktúra, akkor régiónként újraosztják majd a feladatokat azintézmények között.

Már a jövő évben hozzálát a szaktárca az egészségügyi ellátórendszer átalakításához - jelentette ki Cserháti Péter, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium helyettes államtitkára az Egészségügyi Gazdasági Vezetők (Egve) hétvégi konferenciáján.
A nagyon drága és bonyolult eljárásokat a jövőben csak bizonyos centrumokban végezhetik az orvosok, ám hogy mit, hol, arra a még csak most szerveződő új szakmai kollégiumok adnak majd javaslatot. Ha eldőlt a centrumok helye, a szakmai struktúra, akkor régiónként újraosztják majd a területen élők ellátásához szükséges feladatokat a meglévő intézmények között. Erre épül rá később az intézmények ellátási területe, a betegutak kialakítása.
Mint Cserháti Péter mondta: az átalakítás miatt egy évvel később kötnek a szolgáltatókkal finanszírozási szerződést. Jelezte azt is, hogy egy 117 oldalas salátatörvény-tervezetet visznek hamarosan a kormány elé, mely az ágazat napi működtetéséhez elengedhetetlen szabályok kiigazítása, így például lehetővé tennék a taj szám megoszthatóságát az intézmények között, mert erre eddig nem volt lehetőség. A változással könnyebbé válhat a népegészségügyi szűrésekkel gyűjtött adatok továbbítása például az országos rákregiszter számára. A csomag részeként egyebek mellett megszüntetik az orvosi kezelések után a betegeknek kötelezően átadandó elszámolási nyilatkozatot, kábítószerré minősítik a mezőgazdasági vegyszerként használatos Mefedront, enyhítenék az elszámolási visszaélések szankcióit.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek