Készülhet a Nemzeti Védőnői Szolgálat terve

Közzétéve: 2017. 05. 30. 17:04 -

• 1 perc olvasás

A kormányhatározat szerint július 1-ig kell kidolgoznia az erről szóló koncepciót az emberi erőforrások minisztériumának.

Egy friss kormányhatározat szerint létre kell hozni a Nemzeti védőnői hálózatot - idézte a  legújabb Magyar Közlönyt a napi.hu. Az indoklás szerint a hálózatra azért van szükség, hogy a védőnők "szakmai előmenetele és szakmai élethelyzete a jövőre nézve kiszámítható legyen" (7963. oldaltól). A kormányhatározat szerint július 1-ig kell kidolgoznia az erről szóló koncepciót az emberi erőforrások minisztériumának, a munkát pedig a miniszter, Balog Zoltán felügyeli.

A védőnőknél korábban komoly bérfeszültség alakult ki. Csordás Ágnes, a Magyar Védőnők Egyesületének április végén beszélt arról, hogy az alapellátásban dolgozó védőnők nem a szakellátásban dolgozók számára megállapított bértábla hatálya alá tartoznak. A védőnők bérét a közalkalmazotti jogállásról szóló törvény szerinti bértáblával számolják, nem pedig az egészségügyi szakdolgozói bértábla alapján, ami 60 ezer forintos különbséget is jelenthet. A védőnői bérkiegészítés is "széthúzta" a védőnői társadalmat, mert az ellátottak alapján kaptak kiegészítést, ez azonban nem vette figyelembe a munkában eltöltött időt - írta a lap.

Kövess minket!

védőnői szolgálat
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek