Kincses: A hálapénz státus kérdése is

Közzétéve: 2016. 04. 29. 14:40 -

• 1 perc olvasás

Kevesebb kórházban a betegeknek színvonalasabb ellátást, a dolgozóknak pedig magasabb béreket lehetne biztosítani.

Kincses Gyula egészségügyi közgazdász szerint az ellátás biztonsága érdekében valóban szükség lenne ésszerűsítésre az egészségügyben.

A szakember a Hír tv Reggeli járat című műsorában jó megoldásnak tartja a szuperkórházakat, amelyek 365 napon át folyamatos ellátást nyújtanak. Szerinte a mostani ellátórendszer fenntarthatatlan, kevesebb kórházban a betegeknek színvonalasabb ellátást, a dolgozóknak pedig magasabb béreket lehetne biztosítani – ám ezt helyi szinten sokszor megakadályozzák.

„Miután a hálapénz nemcsak tudás, hanem státus kérdése is, tehát egy főorvos jobban jut hozzá, mint más orvos, ebben az esetben valóban össze tud fogni a helyi politika, a főorvos és a beteg, és élőlánccal veszi körbe azt a kórházat, és az átalakításnak egy alapvető gátja" – fogalmazott Kincses Gyula egészségügyi közgazdász.

Kövess minket!

Kincses Gyula
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek