Kórházak: sehol a beígért adósságrendezés

Közzétéve: 2015. 03. 09. 07:39 -

• 1 perc olvasás

A kórházak és tágabb összefüggésben a teljes egészségügy ijesztő méretű adósságot görget maga előtt.

Március elsején lépett hatályba az Állami Egészségügyi Ellátó Központról (ÁEEK) szóló kormányrendelet, amely a jövőben a fenntartói és tulajdonosi jogokat fogja gyakorolni az egészségügyi intézmények felett.

A kormány szándéka szerint az új intézmény legfontosabb célja az orvosbérek rendezése mellett a kórházi adósságállomány megszüntetése – írja a 168ora.hu.

Zombor Gábor, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) egészségügyi államtitkára tavaly ősszel azt ígérte, hogy a kórházak tartozásait összesítik, majd legkésőbb 2015 első negyedévéig rendezik. Zombor ezt a határidőt nemrég április elsejére tolta.

Az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkársága a 168 Óra Online megkeresésére azt közölte, a fekvőbeteg-szakellátó és a 200 óránál magasabb óraszámmal rendelkező járóbeteg-szakellátó egészségügyi intézmények összes lejárt adóssága 2015. január 31-én 66, 480 milliárd forint volt.

Kövess minket!

kórházadósság - konszolidáció
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek