Kórházban az első influenzagyanús békési betegek
Közzétéve: 2011. 01. 26. 07:46 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 01. 26. 07:46 -
• 1 perc olvasás
Békésben a 15—24 évesek közül fordulnak legtöbben influenzaszerű tünetekkel orvoshoz.

- Gyulán, a megyei Pándy Kálmán kórház gyermekosztályán minden korcsoportban sok a légúti panaszokkal, nem egyszer magas lázzal kezelt beteg - mondta dr. Sipos Péter osztályvezető főorvos. Rendszeresen küldenek mintákat szerológiai vizsgálatra, eddig egy bizonyult pozitívnak, a váladékból H1N1-vírust mutattak ki. Az egyéves gyermek meggyógyult, hétfőn hazaengedték. A tavalyi influenzaszezonban az osztályról származó vizsgálati anyagok közt 48 pozitív volt.
A békéscsabai Réthy Pál kórházban egy influenzagyanús beteg fekszik. A 16 éves fiú hétfőn jelentkezett az ügyeleten, magas láza volt, már több napja betegeskedett. - A páciens általános állapota jó, elkülönítve kezeljük. Az influenzafertőzés egyelőre gyanú, a választ a kedden elküldött minta vizsgálati eredménye adja meg - tájékoztatott dr. Becsei László főigazgató főorvos.
A megyében az elmúlt héten 131-en fordultak influenzára utaló panaszokkal orvoshoz, 61 százalékkal többen, mint január 10-16. között. Ez még jóval a járványos küszöb alatt van, azt ugyanis a 100 ezer lakosra jutó 200 betegtől számolják, Békésben pedig ez 35. Bács és Csongrád megyében a Viharsarokhoz hasonló emelkedést jegyeztek a múlt héten.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek