Kórházlelkészi szolgálatot indított az egyházmegye

Közzétéve: 2019. 08. 22. 16:49 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nemcsak a betegekre, hanem azok hozzátartozóira és a kórházban dolgozókra is szánnak időt.

Római Katolikus Kórházlelkészi Szolgálatot indított a Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye, amely az egyházmegye területén található kórházakban, a már eddig is tevékenykedő római katolikus papok mellett, civil lelkigondozóval, illetve beteglátogató munkatársakkal segíti a kórházban gyógyuló betegeket és az ott dolgozó orvosok, nővérek munkáját - adta hírül a dehir.hu. 

Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök augusztus 30-án, pénteken délelőtt 10 órakor fogja megáldani a szolgálat központját, amely Debrecenben, a Teleki utca 7. szám alatt található.

A Római Katolikus Kórházlelkészi Szolgálat megalakulásával az egyházmegye területén 9 kórházban (Debrecen – Klinikák, Kenézy Gyula Kórház, Nyíregyháza – Jósa András Kórház, Nagykálló – Sántha Kálmán Szakkórház, Mátészalka – Mátészalkai Kórház, Fehérgyarmat – Fehérgyarmati Kórház, Vásárosnamény – Szatmár-Beregi Kórház, Kisvárda – Felső-Szabolcsi Kórház, Berettyóújfalu – Gróf Tisza István Kórház) vannak jelen a főállású beteglátogatók, lelkigondozók és római katolikus papok, akik az egyházmegye alkalmazottai. 

Tevékenységüket a Klinikai Lelkigondozók Ökumenkus Egyesületének (KLÖE) Etikai kódexe alapján végzik, együttműködve a kórház dolgozóival. További részletek a teljes cikkben

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek