Magyar cég találmánya Düsseldorfban | Weborvos

Magyar cég találmánya Düsseldorfban

Közzétéve: 2011. 11. 17. 07:43 -

• 1 perc olvasás

Könnyebbé válik a véralvadásszint érték ellenőrzése, akár a háziorvosi rendelőben.

Weborvos Archívum

Egy hosszú kutatások során itthon kikísérletezett vegyületnek köszönhetően, lényegesen könnyebbé válik a véralvadásszint, azaz az INR-érték ellenőrzése, s ez csak Magyarországon több százezer vérhígító gyógyszert szedő, vagy más okból trombózisveszélynek kitett beteg életét könnyítheti meg. A Diagon Kft. laboratóriumában előállított reagens a feltalálói szerint ugyanis sokkal stabilabb, mint az eddig ismertek, és teljes vérből, azaz centrifugálás nélkül képes kimutatni az INR-értéket.

A reagenshez kis hordozható tesztkészüléket is kifejlesztettek a magyar cég kutatói, így ezentúl akár otthon vagy a háziorvosnál is percek alatt elvégezhető lesz a vizsgálat. A véralavadásbetegeknek rendszeresen kell ellenőrizniük az INR-értéküket, ám ez eddig a nagy többség számára csak körülményesen, laboratóriumi vizsgálattal volt lehetséges. Fontos az is, hogy balesetek, rosszullétek esetén azonnal meghatározható legyen az INR-szint, ezért is lehet nagy segítség az újfajta eljárással működő kis készülék.

A találmányt tegnap mutatták be a világ legnagyobb orvostechnikai szakkiállításán, Düsseldorfban. A bemutatkozás tulajdonképpen világpremier volt, s ezt majd a hazai, magyarországi engedélyeztetés követi.

Rossz adagolásban gyilkolhat is a vérhigító

Kövess minket!

trombózis

Kapcsolódó cikkek