Magyarországon is ölhet a kanyaró? | Weborvos

Magyarországon is ölhet a kanyaró?

Közzétéve: 2017. 02. 28. 07:55 -

• 1 perc olvasás

A szakember reményei szerint nem kell attól tartani, hogy Magyarországon is megjelenik a járvány.

Már 16 halálos áldozata van Romániában a több mint egy éve tartó kanyarójárványnak. Mennyiben érint ez minket - kérdezte az InfoRádió a szakértőt. - Romániában a védőoltási fegyelem sokkal lazább, mint ahogy azt Magyarországon megszoktuk - mondta Ócsai Lajos az ÁNTSZ nyugalmazott járványügyi főosztályvezetője. Ott sajnos a védőoltást ellenzők az egyháztól is támogatottságot nyertek, ezért sok követőjük van, akik nem oltják be a gyermekeiket.

Ennek pedig egyenes következménye, hogy előbb-utóbb ilyen nagyméretű járványok alakulnak ki – fogalmazott a szakember, aki elmondta azt is: a kanyaróvírus nagyon nagy megbetegítő képességgel rendelkező vírus, amely gyakorlatilag a föld alól is előkeresi a fogékony szervezetet. Ha pedig nem kapták meg a gyerekek a védőoltást, akkor fogékonyak erre, és futótűzként terjed köztük a járvány. Ezt csak úgy lehet megelőzni, ha a gyerekeket beoltják.

A szakember reményei szerint nem kell attól tartani, hogy Magyarországon is megjelenik a járvány. Itt az életkorhoz kötött kötelező védőoltási rendszerben az oltási fegyelem mind az orvosok, mind a lakosság részéről nagyon magas szintű. 15 hónapos korban megkapják az első oltást, 11 éves korban a másodikat, ami gyakorlatilag garantálja az egész életre szóló védelmet. Ha azonban a magyar családok közül bárki 15 hónaposnál fiatalabb gyerekkel megy Romániába, akkor keresse meg a házi gyerekorvosát vagy a háziorvosát, és konzultáljon a kanyaróoltás idő előtti beadásáról.

Kövess minket!

kanyaró

Kapcsolódó cikkek