Megbüntette a kormányhivatal a szentesi kórház menzáját

Közzétéve: 2022. 12. 08. 01:34 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Felrótta a kormányhivatal a budapesti székhelyű cégnek, hogy a kórházi konyhának nincs dietetikusa.

Egészségügyi bírsággal sújtotta a Csongrád-Csanád Megyei Kormányhivatal a szentesi Dr. Bugyi István Kórház konyháját üzemeltető céget – írja a Hódpress alapján a magyarnarancs.hu.

A hatóság nyáron vizsgálódott a kórház konyháján, és több szabálytalanságot is megállapított. Így például azt tapasztalták az ellenőrök, hogy az ételek energiatartalma nem érte el az előírásban szereplő értéket. Emellett zöldségből, gyümölcsből és tejtermékből is az előírtnál kevesebbet kaptak a betegek. Felrótta a kormányhivatal a budapesti székhelyű cégnek, hogy a kórházi konyhának nincs dietetikusa.

A büntetés félmillió forint volt: ez a fele a maximálisan kiszabható bírságnak. 

További részletek a cikkben.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek