Milliárdokkal tartoznak a patikák

Közzétéve: 2010. 06. 21. 10:04 -

• 1 perc olvasás

Délmagyarország: a patikák több mint fele csőd közeli helyzetben.

Weborvos Archívum

A hagyományos gyógyszertáraknak több mint fele csőd közeli helyzetbe jutott a liberalizáció három éve alatt; a forgalmazóknak milliárdokkal tartoznak - írta hétfőn a Délmagyarország.

A napilap írása szerint a szakemberek úgy látják a patikanyitási stop kevés a fordulathoz, az ajándékozás rendszerét is szabályozni kell.
A gyógyszerészkamara Csongrád megyei elnöke, Kőhegyi Ferenc a lapnak elmondta, hogy siralmas állapotú a hagyományos patikahálózat. Hódmezővásárhelyen például már kettő bezárt, a még talpon levők között van olyan, ahol korábban 7-8 gyógyszerész dolgozott, de mára 2-3 diplomás szakember és 2 asszisztens fizetését tudják csak kigazdálkodni.

A megye kisvárosai gyógyszertárainak fele nehéz helyzetbe került a patikaliberalizációt kísérő láncok megjelentésével. A kamara elnöke úgy tudja, a szomszédos Bácsban már van olyan patika, amely ellen elindult a felszámolás.


A Gyógyszer-nagykereskedők Szövetségének szegedi tagja, a Csanád Pharma Kft. ügyvezetője Blum Ferenc a lapnak azt mondta: csődbe került a patikák 60 százaléka, 10-12 milliárd a lejárt tartozásuk.
A tiszaszigeti gyógyszertárat alapító Kaizer Zsuzsanna szerint nem a liberalizáció miatt mennek tönkre a kispatikák, hanem azért, mert lehet ajándékozni és az ajándékozási versenyben a láncok előnyben vannak, ők nagyobb árréssel dolgoznak a nagyobb forgalom után.

Kövess minket!

patikaliberalizálás - deliberalizáció
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek