Nem tudnak IKEA-ba szerződött kollégáról

Közzétéve: 2017. 06. 24. 08:23 -

• 1 perc olvasás

Az 1700 dolgozót foglalkoztató Janh Ferenc Kórházban júniusban 14 embert vettek fel és 10-en távoztak.

Akadálytalan a gyalogos forgalom, percenként legalább két-három ember lép át a Jahn Ferenc kórház kapuján. Péntek dél van. Hőség. A Népszava utánajárt: hazudott-e az államtitkár? Ápolóhiány, vagy valóban festés miatt zárták-e be egy belgyógyászatot?

A helyi nővérek nem hallottak arról, hogy valamelyik kollégájuk átszerződött volna a Jahn belosztályáról az IKEA bútorosztályára. Egyikük szerint ez nem több, mint „jó kis médiahecc".

„Azért volt olyan kollégája, aki elment az Ikeába?" – kérdezzük az egyik ápolót. – „Nem tudok róla" – mondja. – „Amikor kiderült, hogy a közelben nyitják az új áruházat, beszéltünk róla, hogy biztosan kiürül majd a kórház, de végül senki nem ment oda. Ott ugyanis a szakápolói diploma legfeljebb segédmunkához elég. Itt a kórházban egy szakápoló átlagban havi 48 órás munkahét mellett, a pótlékokkal nettó 190–200 ezer forintot keres. Az ikeás segédmunkáért biztosan nem kapna ennyit.

A belosztályról az elmúlt hónapban ketten távoztak, egyikük a fül-orr-gégészetre ment, a másikuk vissza az előző munkahelyére, egy ápolási otthonba. Júniusban a kórházba összesen 14 új szakdolgozót vettek fel és tízen távoztak, azok sem egyszerre. Aligha nevezhető ez tömegesnek, ha hozzátesszük, hogy az intézményben 1700-an dolgoznak" – mondja az egyik dolgozó.

További részletek a weboldalon.
 

Kövess minket!

munkaerőhiány - orvos, szakdolgozó hiány
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek