Nem vonják vissza a népszavazási kezdeményezést a civilek
Közzétéve: 2008. 04. 04. 09:18 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2008. 04. 04. 09:18 -
• 1 perc olvasás
A tb-mentő népszavazás érdekében aláírásokat gyűjtő szervezetek április 9-ig adtak haladékot.

A miniszterelnöknek hétfőn elküldött levelükben a tb-mentő népszavazás érdekében aláírásokat gyűjtő szervezetek április 9-ig adtak haladékot az egészségbiztosításról szóló törvény visszavonására. Garanciákat kértek továbbá, hogy a mindenkori kormány öt éven belül nem kezdeményezi, és nem támogatja a magántőke bevonását a pénztárakba – értesült a Magyar Hírlap.
Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke közölte, „egyáltalán nem megnyugtatók az egészségbiztosítási törvény módosításával kapcsolatos újabb elképzelések. Ebben a bizonytalan politikai helyzetben semmiféle garanciát nem jelentene ez a változtatás. A kormányzat arroganciáját tekintve egyáltalán nem ért meglepetésként, hogy nem kaptak választ a levelükre.
Gaskó István, a Liga elnöke elmondta, fontos különbséget jelentene a módosítás, de egyáltalán nincs realitása. Hiába terjesztenék be a javaslatot, nem lenne, aki megszavazza. Semmiféle garancia nincs arra, mi történik később. Nagyon valószínű, hogy a jövő pénteken átadják az OVB-nek a gyűjtőíveket, aztán az eddig is velünk együttműködő civil szervezetekkel közösen megkezdjük a felkészülést a népszavazási kampányra.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek