Nincs önerő a harkányi gyógyfürdő bővítéséhez
Közzétéve: 2010. 10. 27. 11:52 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 10. 27. 11:52 -
• 1 perc olvasás
Egyelőre nincs meg a szükséges önereje az önkormányzatnak a harkányi gyógyfürdő tervezett bővítéséhez.

Imri Sándor polgármester az Új Dunántúli Naplónak elmondta: 550 millió forint pályázati forrást nyertek a gyógyfürdőt kiegészítő Harka élményfürdő kialakításához, de mivel a 850 millió forintos önerő egyelőre nem áll rendelkezésükre, haladékot kértek annak előteremtésére.
A fürdőváros komoly anyagi gondokkal küzd, a korábbi vezetés 4,2 milliárd forintos hitelállományt hagyott hátra, a költségvetési hiány pedig 30-50 millió forinttal nő havonta.
Az önkormányzati dolgozók fizetésének előteremtése is gondot jelent, az állami normatíva 12 millió forint havonta, a bérjellegű kiadások elérik a 28 millió forintot.
Előfordult, hogy a fürdő bevételeiből fedeztek önkormányzati működési kiadásokat - olvasható a baranyai napilapban, melyet az MTI idéz.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek