Novák: rosszul oltották be Orbán Viktort influenza ellen

Közzétéve: 2020. 10. 21. 00:07 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyerekorvos szerint több szakmai hibát is vétettek a miniszterelnök beoltásánál.

Orbán Viktor beadatta magának a mindenkinek ingyenesen járó influenza elleni védőoltást. A kormányfő erről egy videót is posztolt Facebook-oldalára kedd reggel. Dr. Novák Hunor szerint azonban rosszul oltották be a miniszterelnököt. Facebook-posztjában azt írja,"a videóban több szakmai hibát is láthatunk, amelyek nagyon elterjedtek, még napjainkban is tévesen oktatják sok helyen a fiatal orvosoknak az oltás beadását. Ez nem az adott orvos kritikája, inkább az oktatási rendszeré" az orvos szerint - idézi a szeretlekmagyarorszag.hu.

A gyerekorvos azt írta, típushiba, hogy a bőrt összecsípik, amikor beszúrják az injekcióstűt, mert ezt a zsírszövetbe való oltásnál kell csinálni. A kormányfő pedig valószínűleg azt az oltást kapta, amit a deltaizomba kell beadni. Ilyen esetben a bőrt szét kell nyomni, húzni, lapítani, hogy biztosan az izomba kerüljön a hatóanyag. "Ha összecsípve adjuk be a bőrredőbe, a tű vége és így az oltás könnyen a zsírszövetbe kerül, a beadott oltás így akár hatástalan is lehet, illetve komolyabb helyi mellékhatás alakulhat ki (viszkető csomó, gyulladás, esetleg zsírszövet elhalás)".

További részletek a cikkben.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek