Orvosi műszerekre és fejlesztésre fordították az adományt | Weborvos

Orvosi műszerekre és fejlesztésre fordították az adományt

Közzétéve: 2021. 11. 21. 17:41 -

• 1 perc olvasás

Óriási fejlődést jelentenek az endoszkópos műszerek, mind a traumatológiában, mind az ortopédiában.

Orvosi műszerekre és technikafejlesztésre fordították azt a több mint ötmillió forintos adományt a Bajai Szent Rókus Kórházban, amit az Axiál Kft. adományozott az intézménynek. A nyári jótékonysági futás bevételét a tulajdonosok megduplázták, ebből vásárolhatott a kórház modern endoszkópos műszereket és fúrómotort - írta a baon.hu.

Dr. Márkus Mária főorvos a traumatológia képviselőjeként, valamint a központi műtő vezetőjeként elmondta, hogy milyen óriási fejlődést jelentenek az endoszkópos műszerek, mind a traumatológiában, mind az ortopédiában. Megtudtuk azt is, hogy a Bajai Szent Rókus Kórházban immár artroszkópos műszerekkel műtik a térdízületet és a vál­lízületet is.

– Az egynapos sebészet után a beteget hamar haza tudjuk engedni. Nem kell sokáig a kórházban maradnia, nincs hegképződés, vagy minimális. A fúrómotor a baleseti sebészetben a töréseknél, a lemezek behelyezésénél jelent előnyt. Ezek sajnos hamar kopnak, tehát nagyon örülünk annak, hogy kaptunk ilyen készletet – részletezte Márkus Mária.

Kövess minket!

bajai Szent Rókus Kórház

Kapcsolódó cikkek