Rendezik a rezidensek helyzetét | Weborvos

Rendezik a rezidensek helyzetét

Közzétéve: 2011. 06. 11. 10:26 -

• 1 perc olvasás

Az egészségügyi szakmai kollégium elnöke, Fülesdi Béla a rezidensek jogosítványainak meghatározását kezdeményezte.

Weborvos Archívum

A kollégium elnöke a Magyar Hírlapnak elmondta: a betegek ellátási biztonsága mellett fontos szempont a szakorvosjelöltek jogi biztonsága is. Ezért azt kérte a gyógyító szakmákat reprezentáló hatvan tagozattól, részletesen tekintsék át saját területüket. Állítsanak össze listát a szakmájukban előforduló betegségekről, valamint arról, hogy azok miféle beavatkozásokat igényelnek.

A professzor szándéka szerint ennek keretében pontosan meghatároznák a rezidensek kompetenciáit is a munkavégzéshez, vagyis azt, hogy mit „engedjenek meg" nekik akár önállóan végezni, szakorvosi felügyelettel és anélkül. Ezzel meg lehetne előzni, hogy a szakorvosjelölteknek esetleg bonyolultabb ellátási feladattal kelljen megküzdeniük, mint amire pillanatnyi tapasztalatuk alapján fel vannak készülve. A helyzet tisztázása ugyanakkor fokozná a gyógyítás biztonságát is, ami a betegek alapvető érdeke.

A szakmai kollégium elnöke szerint nagy szükség van egyfajta rendezőelvre, hiszen az ellátóhelyek jelenleg különböző mozgásteret biztosítanak a rezidenseknek.

Kövess minket!

MRSZ - rezidens - ösztöndíjak - Magyar Rezidens Szövetség szakmai kollégium

Kapcsolódó cikkek