Rövidebb időre kapnak jogosítványt a cukorbetegek

Közzétéve: 2011. 01. 04. 07:28 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Az új szabályozás szerint sűrűbben kell sorstársaik bizonyos csoportjának alkalmassági vizsgára menni.

Weborvos Archívum

A cukorbetegek érdekvédelmi szervezete helyénvalónak tartja, hogy az új szabályozás szerint sűrűbben kell sorstársaik bizonyos csoportjának gépjárművezetői egészségi alkalmassági vizsgára menni. Az általános szabályoktól eltérően legfeljebb öt évre kaphatnak egészségügyi alkalmassági igazolást a tablettás, vagy inzulinos kezelésben részesülő cukorbeteg járművezetők, míg az alacsony vércukorszint — hipoglikémia — miatt gyógyszeres kezelés alatt állónál ez az idő legfeljebb három év lehet.

A Békéscsabai Cukorbetegek Klubját vezető Szemenyei Imréné egyetért a szigorítással. - Aki ismeri ennek a betegségnek a természetét, tudja, hogy az akár eszméletvesztésig fokozódó, egyik pillanatról a másikra bekövetkező rosszullét a volánnál nagy kockázatot jelent. Ez a kiszámíthatatlan helyzet nemcsak a beteg sofőrre, de utasára, illetve a többi közlekedőre is veszélyes - mondta a klubvezető. Hangsúlyozta, a cukorbetegséget - bár nem fáj - nem hiába nevezik néma gyilkosnak. A legbiztonságosabb megoldás, hogy a betegek megelőzik a bajt és a hozzátartozóik segítségével, illetve tömegközlekedéssel utaznak.

Kövess minket!

cukorbetegség - diabétesz - diabetes - IR
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek